Lees

Steun Aboukhlal na weigering LHBTI-campagne

Islamomroep Islamomroep 2 minuten lezen 1734 keer gelezen

Zakaria Aboukhlal maakte geen deel uit van de selectie van Toulouse tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Nantes (0-0) afgelopen zondag. De voormalige aanvaller van PSV en AZ weigerde te spelen in een shirt met regenboogkleuren.

“Een aantal spelers van onze selectie heeft hun ontevredenheid geuit over de regenboogkleuren die geassocieerd worden met de lhbtiq+-gemeenschap,” verklaart Toulouse. De clubleiding stelt verder: “Toulouse respecteert de individuele keuzevrijheid van de spelers, maar heeft ervoor gekozen om deze spelers niet te laten deelnemen tegen Nantes.”

De Franse voetbalbond voerde dit weekend een campagne tegen homofobie met de slogan “Homo of hetero: we dragen allemaal hetzelfde shirt”. Alle teams in de Ligue 1 en 2 speelden met rugnummers in regenboogkleuren. Ook de aanvoerdersbanden hadden dit weekend deze kleuren.

Voorafgaand aan de actie waren de voetbalclubs overeengekomen dat alle teams zouden meedoen. Spelers die het shirt niet wilden dragen, kwamen daarom niet in actie. Mostafa Mohamed deed om dezelfde reden niet mee bij Nantes op zondag.

Hoewel vanuit progressieve en liberale hoek de bekende bezwaren klonken, was er ook ontzettend veel steun uit conservatieve hoek. Met name de islamitische gemeenschap steunde de spelers maar ook enkele niet-moslims gaven aan trots te zijn dat de voetballers hun rug recht hielden en kozen voor de eigen principes.

Delen
Verder lezen

Meer nieuws

Alle artikelen →