VN halveert voedselhulp voor Palestijnen
Door een ernstig geldtekort halveert het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties vanaf september de voedselhulp op de bezette Westelijke Jordaanoever. Daardoor verliezen ongeveer 200.000 Palestijnen deze steun.
Tot nu toe hielp het WFP ongeveer 400.000 mensen in het gebied. Dat worden er nog maar 200.000. De VN waarschuwt dat verdere bezuinigingen nodig kunnen zijn als er niet snel nieuw geld komt.
De behoefte aan hulp is juist sterk gegroeid. Volgens het WFP kampen ongeveer 900.000 mensen op de Westelijke Jordaanoever met voedselonzekerheid. Drie op de vier gezinnen zagen hun inkomen flink dalen en een derde kan geen voedzame maaltijden meer betalen.
De problemen worden volgens de VN verergerd door Israëlische militaire operaties, geweld door kolonisten, verwoesting van huizen, gedwongen verplaatsingen en beperkingen op reizen en toegang tot landbouwgrond. Het gaat om de Westelijke Jordaanoever, die volgens het internationaal recht door Israël wordt bezet.
Ook in Gaza moet het WFP bezuinigen. In juli werd de geldsteun voor 375.000 mensen al met 40 procent verlaagd. De organisatie zegt 386 miljoen dollar nodig te hebben om de komende zes maanden ongeveer twee miljoen Palestijnen te blijven helpen.
Bronnen:
Verenigde Naties, 1 september 2026:
https://press.un.org/en/2026/db260901.doc.htm
Associated Press, 1 september 2026:
https://apnews.com/article/c85fd56b4ad92ec63146d8f6f9cf5a87
Europese Commissie – humanitaire situatie in Palestina:
https://civil-protection-humanitarian-aid.ec.europa.eu/where/middle-east-and-northern-africa/palestine_en