Lees

Israël erkent vuur op auto van hind rajab en opent strafrechtelijk onderzoek

Islamomroep Islamomroep 2 minuten lezen 58 keer gelezen
Israël erkent vuur op auto van hind rajab en opent strafrechtelijk onderzoek

Inleiding
Het Israëlische leger heeft erkend dat militairen in januari 2024 vuurden op de auto waarin de vijfjarige Palestijnse Hind Rajab en familieleden werden gedood. Ook de beschieting van de ambulance die haar probeerde te bereiken wordt strafrechtelijk onderzocht.

De erkenning is een belangrijke verandering ten opzichte van de eerdere Israëlische verklaring dat zich geen militairen bij de auto bevonden. Hind zat urenlang vast tussen haar gedode familieleden en vroeg telefonisch om hulp. Twaalf dagen later werden haar lichaam, die van haar familieleden en de lichamen van twee hulpverleners gevonden.

Volgens Reuters en persbureau AP heeft een intern militair onderzoek vastgesteld dat Israëlische eenheden op de auto vuurden en dat later ook de reddingsambulance werd geraakt. De precieze individuele verantwoordelijkheid en de vraag of militairen worden vervolgd, staan nog niet vast. Het Israëlische leger zegt dat het Hamas bestrijdt en niet doelbewust burgers aanvalt.

De zaak kreeg internationaal grote bekendheid en werd een symbool van het leed van Palestijnse kinderen onder de Israëlische aanvallen en bezetting. Nabestaanden en mensenrechtenorganisaties vragen om onafhankelijk internationaal onderzoek, omdat Israëlische militaire onderzoeken volgens critici zelden tot vervolging leiden.

Wat is nieuw?
Israël ontkende eerder dat militairen in de omgeving waren. Nu erkent het leger dat zijn militairen op de auto vuurden en is een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de dood van Hind, haar familie en de twee Palestijnse hulpverleners.

Bronnen
Reuters: https://www.reuters.com/default/israel-opens-criminal-probes-over-killings-hind-rajab-gaza-rescue-workers-2026-08-19/
Associated Press: https://apnews.com/article/c0a733a3ac78660b474e5bdb47154f8b
Al Jazeera: https://www.aljazeera.com/video/newsfeed/2026/8/19/we-do-not-trust-israeli-judiciary-says-hind-rajabs-grandmother

Delen
Verder lezen

Meer nieuws

Alle artikelen →