Lees

Israëlische soldaten martelen peuter (2) met sigaretten en spijker in been

Islamomroep Islamomroep 2 minuten lezen 218 keer gelezen
Israëlische soldaten martelen peuter (2) met sigaretten en spijker in been

Op sociale media is grote ophef ontstaan na berichten over de mishandeling van een peuter van nog geen twee jaar oud. Volgens getuigen en familieleden zou het kind zijn gebruikt als drukmiddel tijdens een ondervraging door het Israëlisch leger.

Het incident zou hebben plaatsgevonden toen de vader van het kind, samen met zijn zoon, boodschappen ging doen in de buurt van al-Maghazi. Plotseling ontstond er een schietincident in de omgeving. Ooggetuigen verklaren dat een drone de vader dwong zijn kind achter te laten en zich naar een militaire controlepost te begeven, waar hij werd vastgehouden en ondervraagd.

Volgens verklaringen van de moeder en medische rapporten zou het kind, Karim Abu Nassar, tijdens deze periode ernstig zijn mishandeld. Zo zou hij brandwonden hebben opgelopen door sigaretten en verwondingen aan zijn been door een scherp voorwerp. Het kind werd na ongeveer tien uur vrijgelaten en via het Rode Kruis teruggebracht naar zijn familie. De vader bevindt zich volgens de berichten nog in detentie.

De zaak heeft geleid tot een golf van verontwaardiging op sociale media. Activisten en waarnemers spreken van een ernstige schending van mensenrechten en mogelijk een oorlogsmisdrijf. Er wordt opgeroepen tot een onafhankelijk internationaal onderzoek en tot verantwoording voor de verantwoordelijken.

De berichtgeving is vooralsnog gebaseerd op getuigenissen en sociale mediabronnen. Onafhankelijke bevestiging van alle details blijft moeilijk, maar de ernst van de beschuldigingen heeft het debat over de bescherming van burgers, en in het bijzonder kinderen, in conflictgebieden opnieuw aangewakkerd.

Delen
Verder lezen

Meer nieuws

Alle artikelen →