Een Palestijnse werknemer van het bedrijf Speakap is onterecht ontslagen vanwege zijn pro-Palestijnse berichten op LinkedIn. Een rechtbank in Amsterdam gaat mee in dit eerdere oordeel van het College voor de Rechten van de Mens, dat afgelopen juni concludeerde dat dit ontslag neerkomt op discriminatie op grond van politieke gezindheid.
De man had tussen 7 en 10 oktober 2023 ongeveer 90 pro-Palestina (re)posts geplaatst. Op 10 oktober sprak een HR-medewerker hem hierop aan, vroeg naar zijn omgang met Israëlische collega’s en verzocht hem de berichten te verwijderen. In de daaropvolgende week plaatste hij nog eens circa 45 soortgelijke berichten. Kort daarna werd hij telefonisch ontslagen, met als reden dat zijn ‘sterke persoonlijke meningen’ voor ‘aanzienlijk ongemak’ bij teamleden zorgden.
Het College concludeerde dat het bedrijf de man ontsloeg vanwege de inhoud van zijn posts, wat neerkomt op discriminatie op basis van politieke gezindheid. De rechtbank van Amsterdam ging vandaag dus mee in dit oordeel en bepaalde verder dat Speakap een schadevergoeding moet betalen van 45 duizend euro.
“Dit is een historische uitspraak”, aldus Seesing van het ELSC (European Legal Support Center), de organisatie die de werknemer bijstond. Men vervolgt:
“Het laat zien dat het uiten van solidariteit met het Palestijnse volk, en het steunen van verzet, een in de wet beschermde politieke overtuiging is.”
Lees ook deze artikelen over actueel

Palestijnen verbreken vasten in oorlogsgebied
In het door oorlog geteisterde zuiden van Gaza komen ook vandaag weer honderden Palestijnen samen om hun vasten te verbreken tijdens de Ramadan.



CAK zwicht voor islamofobe kritiek op aparte gebedsruimtes
Overheidsorganisatie CAK heeft besloten af te zien van de inrichting van gescheiden gebedsruimtes voor mannen en vrouwen, nadat hier politieke ophef over was ontstaan.



Ramadan 1446 Begint Morgen: Vanavond Eerste Taraweeh in Nederland
Morgen,zaterdag 1 maart 2025, begint de heilige maand **Ramadan** voor moslims in Nederland.


Rechter veroordeelt Telegraaf na leugens over islamitische koepel
De Telegraaf moet een rectificatie plaatsen op haar website en in de papieren krant na een rechterlijke uitspraak over een lasterende column van Nausicaa Marbe.


Nieuw boek onthult “vergeten” geschiedenis van islam in het Westen
Hoe nieuw en vreemd is de islam eigenlijk in Europa? Dit is de centrale vraag in Vergeten Verleden, het vandaag verschenen nieuwe boek van Joram van Klaveren.


Reebok onder vuur na samenwerking Israëlische voetbalbond
Reebok dreigt wereldwijd te worden geboycot vanwege een nieuwe samenwerking met de Israëlische Voetbalbond (IFA).


Rechter fluit kabinet terug: Islamitische predikers welkom!
De rechtbank in Den Haag heeft het besluit van ministers Van Weel en Faber om drie islamitische predikers te weren, teruggedraaid.


K9 hekelt dubbele maat bij weigeren islamitische sprekers
De K9, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels, bekritiseert de beslissing van het kabinet om drie islamitische predikers de toegang tot Nederland te weigeren.


TikTok-ban Amerika niet om China maar Israël
Volgens insiders uit het Amerikaanse Congres is de werkelijke reden achter het voorgestelde verbod op TikTok niet zozeer de dreiging van Chinese spionage geweest, maar de manier waarop Israël wordt geportretteerd op het platform.


Francesca Albanese: De Palestijnen worden gewist – en de wereld kijkt toe
In een exclusief interview spreekt Nadia Moussai met Francesca Albanese, speciaal rapporteur van de Verenigde Naties voor de bezette Palestijnse gebieden.