actueel

Mensenrechtenschendingen in Palestina

Redactie
11 februari 2025 om 13:30
Leestijd 2 minuten
Array

Francesca Albanese is namens de Verenigde Naties speciaal rapporteur voor bezet Palestijns gebied. Haar taak is het monitoren en rapporteren van mensenrechtenschendingen in de regio. De afgelopen vijftien maanden heeft zij zich consequent uitgesproken over de schendingen door Israël, waarbij zij oorlogsmisdaden en zelfs genocide heeft benoemd.

Daarnaast wijst zij landen die Israël steunen op hun verantwoordelijkheden, wat haar niet in dank wordt afgenomen. De Israëlische regering beschuldigt haar van antisemitisme en beweert dat haar rapportages Israël onterecht in een kwaad daglicht stellen. Dit is een strategie die vaker wordt ingezet tegen critici van het Israëlische apartheidsbeleid.

_Censuur en het gevaar voor de rechtsstaat_

Het feit dat Nederlandse politici meegaan in deze beschuldigingen en proberen het bezoek van een onafhankelijke VN-expert te blokkeren, is volgens mensenrechtenorganisatie Oxfam zorgwekkend. Nederland heeft een lange traditie van het steunen van de internationale rechtsorde en mensenrechten. De poging om een kritische VN-rapporteur de toegang te weigeren, staat haaks op deze principes en roept vragen op over de onafhankelijkheid van de Nederlandse politiek.

De weigering van een gesprek met Francesca Albanese door zowel minister Veldkamp als bepaalde Kamerleden draagt bij aan het ondermijnen van kritische en onafhankelijke berichtgeving over Israël.


Lees ook deze artikelen over actueel

Palestijnen verbreken vasten in oorlogsgebied
Palestijnen verbreken vasten in oorlogsgebied

In het door oorlog geteisterde zuiden van Gaza komen ook vandaag weer honderden Palestijnen samen om hun vasten te verbreken tijdens de Ramadan.

 4 maart 2025
CAK zwicht voor islamofobe kritiek op aparte gebedsruimtes
CAK zwicht voor islamofobe kritiek op aparte gebedsruimtes

Overheidsorganisatie CAK heeft besloten af te zien van de inrichting van gescheiden gebedsruimtes voor mannen en vrouwen, nadat hier politieke ophef over was ontstaan.

 28 februari 2025
Ramadan 1446 Begint Morgen: Vanavond Eerste Taraweeh in Nederland
Ramadan 1446 Begint Morgen: Vanavond Eerste Taraweeh in Nederland

Morgen,zaterdag 1 maart 2025, begint de heilige maand **Ramadan** voor moslims in Nederland.

 
Rechter veroordeelt Telegraaf na leugens over islamitische koepel
Rechter veroordeelt Telegraaf na leugens over islamitische koepel

De Telegraaf moet een rectificatie plaatsen op haar website en in de papieren krant na een rechterlijke uitspraak over een lasterende column van Nausicaa Marbe.

 27 februari 2025
Nieuw boek onthult  “vergeten” geschiedenis van islam in het Westen
Nieuw boek onthult “vergeten” geschiedenis van islam in het Westen

Hoe nieuw en vreemd is de islam eigenlijk in Europa? Dit is de centrale vraag in Vergeten Verleden, het vandaag verschenen nieuwe boek van Joram van Klaveren.

 26 februari 2025
Reebok onder vuur na samenwerking Israëlische voetbalbond
Reebok onder vuur na samenwerking Israëlische voetbalbond

Reebok dreigt wereldwijd te worden geboycot vanwege een nieuwe samenwerking met de Israëlische Voetbalbond (IFA).

 21 februari 2025
Rechter fluit kabinet terug: Islamitische predikers welkom!
Rechter fluit kabinet terug: Islamitische predikers welkom!

De rechtbank in Den Haag heeft het besluit van ministers Van Weel en Faber om drie islamitische predikers te weren, teruggedraaid.

 
K9 hekelt dubbele maat bij weigeren islamitische sprekers
K9 hekelt dubbele maat bij weigeren islamitische sprekers

De K9, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels, bekritiseert de beslissing van het kabinet om drie islamitische predikers de toegang tot Nederland te weigeren.

 19 februari 2025
TikTok-ban Amerika niet om China maar Israël
TikTok-ban Amerika niet om China maar Israël

Volgens insiders uit het Amerikaanse Congres is de werkelijke reden achter het voorgestelde verbod op TikTok niet zozeer de dreiging van Chinese spionage geweest, maar de manier waarop Israël wordt geportretteerd op het platform.

 
Francesca Albanese: De Palestijnen worden gewist – en de wereld kijkt toe
Francesca Albanese: De Palestijnen worden gewist – en de wereld kijkt toe

In een exclusief interview spreekt Nadia Moussai met Francesca Albanese, speciaal rapporteur van de Verenigde Naties voor de bezette Palestijnse gebieden.

 18 februari 2025

Word Lid
Colofon © 2025