Het kabinet is van mening dat de integratie van moslims, wat dat ook mag betekenen, niet is gelukt. In dat kader presenteert staatssecretaris Nobel, tegen wie er overigens een rechtszaak loopt wegens discriminatie, een plan om de integratie van moslimgemeenschappen in Nederland te verbeteren.
In een brief aan de Tweede Kamer kondigt hij een brede aanpak aan, waarbij een belangrijk speerpunt de oprichting van een erkende Nederlandstalige imamopleiding is. Het zal de zoveelste poging zijn. Eerder flopte initiatieven om dit te realiseren omdat de overheid de moskeeën – die afnemers zouden moeten worden van de afgestudeerde imams – niet of nauwelijks betrokken werden bij de oprichting van deze opleiding.
Het kabinet schrijft in haar brief dat het onwenselijk is dat moskeeën grotendeels afhankelijk zijn van imams uit het buitenland. In de Kamerbrief wordt, overigens totaal niet onderbouwd met enig onderzoek, benadrukt dat dit leidt tot een gebrek aan aansluiting bij zowel de leefwereld van Nederlandse moslims als bij de Nederlandse normen en waarden.
Sinds 2013 kent Nederland geen officiële imamopleiding meer, nadat Hogeschool Inholland de opleiding stopzette vanwege financiële tekorten en een gebrek aan erkenning door vrijwel alle moskeeën in Nederland.
Lees ook deze artikelen over Actueel

Palestijnen verbreken vasten in oorlogsgebied
In het door oorlog geteisterde zuiden van Gaza komen ook vandaag weer honderden Palestijnen samen om hun vasten te verbreken tijdens de Ramadan.



CAK zwicht voor islamofobe kritiek op aparte gebedsruimtes
Overheidsorganisatie CAK heeft besloten af te zien van de inrichting van gescheiden gebedsruimtes voor mannen en vrouwen, nadat hier politieke ophef over was ontstaan.



Ramadan 1446 Begint Morgen: Vanavond Eerste Taraweeh in Nederland
Morgen,zaterdag 1 maart 2025, begint de heilige maand **Ramadan** voor moslims in Nederland.


Rechter veroordeelt Telegraaf na leugens over islamitische koepel
De Telegraaf moet een rectificatie plaatsen op haar website en in de papieren krant na een rechterlijke uitspraak over een lasterende column van Nausicaa Marbe.


Nieuw boek onthult “vergeten” geschiedenis van islam in het Westen
Hoe nieuw en vreemd is de islam eigenlijk in Europa? Dit is de centrale vraag in Vergeten Verleden, het vandaag verschenen nieuwe boek van Joram van Klaveren.


Reebok onder vuur na samenwerking Israëlische voetbalbond
Reebok dreigt wereldwijd te worden geboycot vanwege een nieuwe samenwerking met de Israëlische Voetbalbond (IFA).


Rechter fluit kabinet terug: Islamitische predikers welkom!
De rechtbank in Den Haag heeft het besluit van ministers Van Weel en Faber om drie islamitische predikers te weren, teruggedraaid.


K9 hekelt dubbele maat bij weigeren islamitische sprekers
De K9, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels, bekritiseert de beslissing van het kabinet om drie islamitische predikers de toegang tot Nederland te weigeren.


TikTok-ban Amerika niet om China maar Israël
Volgens insiders uit het Amerikaanse Congres is de werkelijke reden achter het voorgestelde verbod op TikTok niet zozeer de dreiging van Chinese spionage geweest, maar de manier waarop Israël wordt geportretteerd op het platform.


Francesca Albanese: De Palestijnen worden gewist – en de wereld kijkt toe
In een exclusief interview spreekt Nadia Moussai met Francesca Albanese, speciaal rapporteur van de Verenigde Naties voor de bezette Palestijnse gebieden.