Actueel

Israëlische soldaat schuldig bevonden aan martelen Palestijnen

Redactie
8 februari 2025 om 00:06
Leestijd 1 minuut
Array

Een Israëlische soldaat, Israel Hajabi (25), is veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf wegens het ernstig mishandelen van Palestijnse gevangenen uit Gaza.

Tussen januari en juni 2024 heeft hij geboeide en geblinddoekte gevangenen herhaaldelijk geslagen met zijn vuisten, een wapenstok en zijn geweer. Deze aanvallen, vastgelegd op video, gingen gepaard met vernederingen, zoals het dwingen van de gevangenen om dierengeluiden te maken en beledigende uitspraken te herhalen. Ondanks de ernst van deze misdaden, die door de militaire rechtbank als “ernstig en zwaar” werden bestempeld, leidde een pleidooiovereenkomst tot een straf van slechts zeven maanden.

Mensenrechtenorganisaties bekritiseren deze straf als onvoldoende afschrikwekkend en uiten zorgen over de straffeloosheid binnen het Israëlische leger. Ze wijzen erop dat andere betrokken soldaten niet zijn geïdentificeerd of vervolgd, en benadrukken dat systematische mishandeling van Palestijnse gevangenen in Israëlische detentiecentra wijdverbreid is. Deze zaak roept vragen op over de verantwoordelijkheid en het beleid van het Israëlische leger ten aanzien van de behandeling van Palestijnse gevangenen. 


Lees ook deze artikelen over Actueel

Palestijnen verbreken vasten in oorlogsgebied
Palestijnen verbreken vasten in oorlogsgebied

In het door oorlog geteisterde zuiden van Gaza komen ook vandaag weer honderden Palestijnen samen om hun vasten te verbreken tijdens de Ramadan.

 4 maart 2025
CAK zwicht voor islamofobe kritiek op aparte gebedsruimtes
CAK zwicht voor islamofobe kritiek op aparte gebedsruimtes

Overheidsorganisatie CAK heeft besloten af te zien van de inrichting van gescheiden gebedsruimtes voor mannen en vrouwen, nadat hier politieke ophef over was ontstaan.

 28 februari 2025
Ramadan 1446 Begint Morgen: Vanavond Eerste Taraweeh in Nederland
Ramadan 1446 Begint Morgen: Vanavond Eerste Taraweeh in Nederland

Morgen,zaterdag 1 maart 2025, begint de heilige maand **Ramadan** voor moslims in Nederland.

 
Rechter veroordeelt Telegraaf na leugens over islamitische koepel
Rechter veroordeelt Telegraaf na leugens over islamitische koepel

De Telegraaf moet een rectificatie plaatsen op haar website en in de papieren krant na een rechterlijke uitspraak over een lasterende column van Nausicaa Marbe.

 27 februari 2025
Nieuw boek onthult  “vergeten” geschiedenis van islam in het Westen
Nieuw boek onthult “vergeten” geschiedenis van islam in het Westen

Hoe nieuw en vreemd is de islam eigenlijk in Europa? Dit is de centrale vraag in Vergeten Verleden, het vandaag verschenen nieuwe boek van Joram van Klaveren.

 26 februari 2025
Reebok onder vuur na samenwerking Israëlische voetbalbond
Reebok onder vuur na samenwerking Israëlische voetbalbond

Reebok dreigt wereldwijd te worden geboycot vanwege een nieuwe samenwerking met de Israëlische Voetbalbond (IFA).

 21 februari 2025
Rechter fluit kabinet terug: Islamitische predikers welkom!
Rechter fluit kabinet terug: Islamitische predikers welkom!

De rechtbank in Den Haag heeft het besluit van ministers Van Weel en Faber om drie islamitische predikers te weren, teruggedraaid.

 
K9 hekelt dubbele maat bij weigeren islamitische sprekers
K9 hekelt dubbele maat bij weigeren islamitische sprekers

De K9, het samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels, bekritiseert de beslissing van het kabinet om drie islamitische predikers de toegang tot Nederland te weigeren.

 19 februari 2025
TikTok-ban Amerika niet om China maar Israël
TikTok-ban Amerika niet om China maar Israël

Volgens insiders uit het Amerikaanse Congres is de werkelijke reden achter het voorgestelde verbod op TikTok niet zozeer de dreiging van Chinese spionage geweest, maar de manier waarop Israël wordt geportretteerd op het platform.

 
Francesca Albanese: De Palestijnen worden gewist – en de wereld kijkt toe
Francesca Albanese: De Palestijnen worden gewist – en de wereld kijkt toe

In een exclusief interview spreekt Nadia Moussai met Francesca Albanese, speciaal rapporteur van de Verenigde Naties voor de bezette Palestijnse gebieden.

 18 februari 2025

Word Lid
Colofon © 2025