Lees

Koranverbrander uitgezet van Noorwegen naar Zweden

Islamomroep Islamomroep 2 minuten lezen 1626 keer gelezen

Salwan Momika, de Iraakse christen die er bekend om staat publiekelijk exemplaren van de Heilige Koran te verbranden, is terug in Zweden nadat Noorwegen zijn asielverzoek heeft afgewezen.

De Zweedse Immigratiedienst had Momika’s verblijfsvergunning ingetrokken, nadat bleek dat hij op grond van valse informatie zijn oorspronkelijke papieren had ontvangen.

Hij vertrok daarop op 27 maart naar Noorwegen, maar werd daar gearresteerd en teruggestuurd naar Zweden. De politie liet hem in Zweden na een kort verhoor weer vrij.

Momika vertelde aan de krant ‘Expressen’ dat zijn oude verblijfsvergunning in Zweden op 16 april verloopt, waarna hij een verlenging zal aanvragen.

De 37-jarige asielzoeker zei dat hij bij aankomst in Noorwegen werd gearresteerd, dat zijn telefoon werd ingenomen en hij in eenzame opsluiting werd geplaatst.

Hij stelde dat ondanks dat hij de autoriteiten ervan had verzekerd dat hij de Koran niet in Noorwegen zou verbranden, hij niet werd toegelaten tot het land. Hij was niet welkom.

Tijdens zijn tijd in de gevangenis verspreidde het gerucht dat hij dood was gevonden in Noorwegen.
Momika zei dat hij dit nieuws niet kon weerleggen vanwege gebrek aan toegang tot een telefoon of internet.

Het is nu afwachten voor de notoire Koranverbrander of hij na 16 april in Zweden mag blijven of uiteindelijk toch teruggestuurd wordt naar Irak.

Delen
Verder lezen

Meer nieuws

Alle artikelen →