Lees

Maleisië doet vapen voor moslims in de ban

Islamomroep Islamomroep 2 minuten lezen 2134 keer gelezen

Het gebruik van elektronische sigaretten en dampen is “haram” voor moslims, net zoals roken, zei de minister voor islamitische zaken, Datuk Na’im Mokhtar, gisteren in reactie op in schriftelijke vragen aan de regering.

Hij zei dat dit onveranderd is gebleven sinds de “fatwa” (het religieus decreet) die in 2015 is uitgevaardigd door de Maleisische Nationale Raad voor Islamitische Religieuze Zaken, waarin staat dat het voor moslims verboden is om deze middelen te gebruiken.

“Vanuit een shariaperspectief verbiedt de wet het eten, drinken of innemen van schadelijke stoffen, zoals vermeld door geleerden van alle vier de rechtsscholen, namelijk Hanafi, Maliki, Syafie en Hambali, in hun boeken. De geleerden hebben verklaard dat stoffen die schadelijk zijn voor het lichaam niet gegeten, gedronken of op een andere manier geconsumeerd mogen worden. En vapen is – net als roken – aantoonbaar schadelijk”, aldus de minister.

Hij reageerde op een parlementslid dat de regering vroeg om het standpunt van de nationale fatwa-raad kenbaar te maken. “Bij grote delen van de islamitische bevolking is onbekend hoe ‘vapen’ in islamitische zin moet worden bekeken”, zo stelde de parlementariër.

Het Ministerie van Gezondheid meldde gisteren aanvullend dat er tot nu toe 17 gevallen van extreem longletsel zijn gemeld, als gevolg van het gebruik van de elektronische sigaret en/of dampen.

Het Ministerie van Gezondheid voegde eraan toe dat de inhoud die wordt aangetroffen in de vloeistof die wordt gebruikt voor elektronische sigaretten, bij verhitting een chemische stof produceert die ontstekingen aan de longen kan veroorzaken en ze zo onherstelbaar kan beschadigen.

Het wetsvoorstel voor de controle van tabaksproducten en roken ligt momenteel bij een bijzondere parlementaire selectiecommissie (PSSC) voor verdere beoordeling en mogelijke implementatie.

Delen
Verder lezen

Meer nieuws

Alle artikelen →