Lees

Journaliste gedood door Israëlische bezetter

I Irene Schippers 2 minuten lezen 1797 keer gelezen

Israëlische troepen hebben journaliste Shireen Abu Akleh van Al Jazeera op de bezette Westelijke Jordaanoever doodgeschoten, aldus het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

Zij werd woensdag door een kogel getroffen toen zij verslag deed van Israëlische invallen in de stad Jenin en werd in kritieke toestand met spoed naar het ziekenhuis gebracht. “De omstandigheden van haar dood waren niet duidelijk”, aldus Al Jazeera’s Nida Ibrahim.

Op videobeelden van het incident is te zien dat Abu Akleh in het hoofd is geschoten

“Zoals u zich kunt voorstellen, is dit een schok voor de journalisten die met haar hebben samengewerkt.”

Door tranen heen sprekend, zei Ibrahim dat Abu Akleh een “zeer gerespecteerde journaliste” was die sinds het begin van de tweede Palestijnse Intifada in 2000 met Al Jazeera heeft samengewerkt.

Abu Akleh droeg een persvest toen ze werd gedood.

Ali Samoudi, een Palestijnse journalist die voor de in Jeruzalem gevestigde krant Quds werkt, kreeg een kogel in de rug maar is inmiddels stabiel, aldus het gezondheidsministerie.

Het hoofd van Al Jazeera’s bureau in Ramallah, Walid al-Omary, zei dat er geen schietpartij was geweest door Palestijnse gewapende mannen, en betwistte een Israëlische verklaring die naar die mogelijkheid verwees.

Het Israëlische leger zei dat het was aangevallen met zwaar geweervuur en explosieven terwijl het opereerde in Jenin, en dat het terugschoot. Het voegde eraan toe dat het “de gebeurtenis aan het onderzoeken was”.

Velen in Palestina en daarbuiten grepen de sociale media aan om uiting te geven aan hun schok en verdriet.

Delen
Verder lezen

Meer nieuws

Alle artikelen →